Adršpašskoteplické skály - masyw w Czeskich Górach Stołowych. Bardzo atrakcyjne widokowo i stosunkowo łatwo dostępne skalne labirynty są popularnym celem wycieczek.

Kompleks połączonych rezerwatów krajobrazowych o pow. 1771 ha (dla porównania Szczeliniec Wielki ma tylko 50 ha). Jest to atrakcja turystyczna na skalę europejską.

Olbrzymi labirynt korytarzy skalnych, przejść i ścieżek, łatwo dostępny także dla małych dzieci. Poszczególne ostańce skalne przekraczają 60 m wys., a w wyniku erozji uzyskały fantastyczne kształty ludzi, zwierząt i przedmiotów. Szczególnie piękne są skały "Kochankowie", "Starosta" i "Starostowa", "Lwica", "Myśliwy".
Płynąca przez skały rzeka Metuja wyrzeźbiła głęboki wąwóz. Tworzy tam dwa wodospady w skalnych niszach. Dzięki zbudowaniu powyżej górnego wodospadu tamy powstało jeziorko, po którym urządzane są przejażdżki dla zwiedzających. W dolnej części w dawnym kamieniołomie powstało piękne szmaragdowe jeziorko, otoczone wysokimi ścianami skalnymi, gdzie można popływać łódką.
Tak gigantycznych rezerwatów skalnych nie ma w Polsce. Jest to najpiękniejsze miejsce w Czechach i jest bliżej tu z Wrocławia niż do Szklarskiej Poręby.