Trójgarb - wzniesienie w Górach Wałbrzyskich, o trzech wierzchołkach i dość stromych zboczach, rozpoznawalne z daleka z różnych stron. Porośnięte lasem świerkowym.
Szczyt górski o trzech wierzchołkach wysokości 757, 778 i 738 m n.p.m., najwyższy szczyt w Masywie Trójgarbu w Górach Wałbrzyskich (Sudety Środkowe).
Masyw tego szczytu górującego ponad 300 m nad okolicą tworzy rodzaj rozrogu. Głównym zwornikiem jest tu sam trójwierzchołkowy szczyt o wysokości najwyższej kulminacji 779 m. Odchodzi od niego pięć wyraźnych, choć krótkich ramion: najdłuższe prowadzące na północ ma 5 km długości. Między nimi doliny potoków, z których dwa największe, płynące na północ mają nazwy (Chwaliszówka i Polska Woda). Szczyty w bocznych grzbietach są znacznie niższe (600-657 m). Całość porośnięta lasem.
Z głównego szczytu (węzeł trzech szlaków) panorama jest dość ograniczona, natomiast z polany przy niebieskim szlaku od strony Witkowa Śl. duże wrażenie robi widok na Rudawy Janowickie i Karkonosze. Na wsch. stoku Trójgarbu, już w obrębie wsi Lubomin, przy szlakach żółtym i zielonym znajduje się ładne schronisko PTTK "Bacówka pod Trójgarbem" wybudowane w latach 1977 - 1984.